Neděle, 4 června, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeBydleníJak funguje elektrokotel a jaké jsou jeho výhody?

Jak funguje elektrokotel a jaké jsou jeho výhody?

Přemýšlíte o koupi kotle a neustále přemítáte, který vybrat? Bojíte se, že se vám elektrokotel nevyplatí a při dnešních cenách elektrické energie jste na vážkách, zda jej zvolit či se přiklonit k jiné variantě na trhu? Pojďme si shrnout nejen, jak funguje, ale také kam se nejvíce hodí.

Jak elektrokotel funguje?

V kotli jsou umístěny takzvané topné tyče, s jejichž pomocí se v kotli ohřívá voda. Ta je poté pomocí čerpadla hnána do otopné soustavy (radiátory, podlahové topení…). Existují dva způsoby využití teplé vody. Buď je distribuována do otopné soustavy okamžité poté, co se v kotli ohřeje nebo může zůstat nějakou dobu v zásobníku připojeném pod kotlem, a je ohřívána pouze v době nízkého tarifu elektrické energie.

Ekologičnost

Co se týká ekologie, je elektrokotel jednoznačným vítězem. Vzhledem k cenám elektrické energie se většina domácností uchyluje ke kombinovanému vytápění. Jako hlavní zdroj tepla využívají například krbová kamna s výměníkem a elektrokotel mají jako doplňkový zdroj.

Nulová nutnost údržby

Elektrokotel stačí odborně instalovat, a to je vlastně vše. Poté kotel pouze nastavíte dle svých preferencí a nic dalšího dělat nemusíte. Elektrokotel je rovněž menší než kotle na tuhá paliva, tudíž i skladnější.

Nízké pořizovací náklady

Ač se jedná o velmi moderní zařízení, není jeho cena nijak vysoká. Pokud porovnáváte elektrokotel a například plynový kotel, cena elektrokotlů je srovnatelná. Oproti automatickým kotlům na tuhá paliva je pořizovací cena elektrokotle dokonce výrazně nižší.

Na co si dát pozor?

Pokud zvažujete pořízení elektrokotle, nejprve zjistěte, jaká je úroveň zateplení vašeho domu. Pokud se jedná o novostavbu, není co řešit a kotel zcela na sto procent splní vaše očekávání. Pokud máte ale starší dům, který kvalitně zateplen není, elektrokotel by se vám nevyplatil.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články