Neděle, 4 června, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeZajímavostiRozdíl 30 let, šaty Versace jsou i dnes symbol sexappealu: Jak v...

Rozdíl 30 let, šaty Versace jsou i dnes symbol sexappealu: Jak v nich obstála slavná Dua Lipa?

Třicet let, přesně tolik uplynulo od chvíle, co měli slavné šaty premiéru. Tehdy se v nich objevila supermodelka Cindy Crawford. Jak v souboji s ní obstála Dua Lípa?

Zpěvačka Dua Lipa oblečená od hlavy k patě ve Versace.
Řeč je samozřejmě o garderobě britské hudební hvězdy na 64. ročníku cen Grammy, které se konaly v neděli večer v Las Vegas. Lípa na ně přišla jako nominovaná dáma a také múza značky Versace. S italským módním domem totiž nafotila reklamní kampaň a před pár měsíci dokonce předváděla na módní show.

K překvapení mnoha si však 26letá Lípa nevyrazila na slavný hudební ceremoniál v šatech z nejnovější kolekce, místo toho si oblékla model, jehož vznik se datuje do roku 1992. Slavné šaty označované v angličtině i výrazem „bondage dress“ (doslova spoutající šaty) patří do kultovní tvorby návrháře Gianniho Versaceho, který tragicky zemřel v roce 1997, kdy byl zavražděn před jeho vilou v Miami.

Zobrazit tento příspěvek na Instagramu
Příspěvek, který sdílí Nicolas Rahhal (@hautecoutureglobal)

Model šatů prezentovala na molu supermodelka Christy Turlington, aby se později (ale téhož roku) objevila v šatech na veřejnosti její kolegyně – stejně slavná Cindy Crawford.

Zatímco Cindy volila tehdy k šatům z černé látky, krajky a s černými koženými řemeny se zlatými přezkami look ukázkové sexbomby 90. let, světová hudební hvězda současnosti přinesla do stylingu mnohem více dramatu a gotičnosti. Postaraly se o to výrazné rty i husté obočí.

Zajímavostí je, že Dua Lípa nebyla jediná dáma, která během grammyovského večera vsadila na archivní model. Například hudebnice SZA se objevila na červeném koberci v šatech Jeana Paula Gaultiera z kolekce z roku 2006 a herečka Laverne Cox zase přišla v transparentních černých šatech John Galliano z roku 2007. Více módy se podívejte v galerii výše.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články