Neděle, 4 června, 2023
- Komerční sdělení -magazin
HomeZajímavostiVíte, který pudr vám sedí nejvíc? Každá pleť si žádá jiný, tady...

Víte, který pudr vám sedí nejvíc? Každá pleť si žádá jiný, tady jsou naše tipy

Pudr patří do výbavy dámské kosmetické tašky již po desetiletí. Přestože na dobu jeho popularitu omezily rozličné novinky v péči o pleť a v rámci dekorativní kosmetice, po jejich testování se stejně většina žen k pudru časem vrací.

Důvod je prozaický – správně zvolený pudr je ideální krycí a korekční přípravek dekorativní kosmetiky, který pomůže pokožce docílit jednotného tónu, zabrání zbytečnému lesknutí se, ale přitom dokáže i zdravě rozjasnit. Produkty na dnešním trhu jsou již efektně specifikovány a určeny pro různé typy pleti. Jaký je ideální pro tu vaši?

Mastná či smíšená pokožka
Vhodnou volbou je krycí matující pudr. Hledejte takové produkty, které obsahují uklidňující výtažky a také složky pomáhající redukovat maz či zánětlivé procesy v pokožce. Mezi takové patří například měsíček lékařský či výtažek z damašské růže. Krycí pudr dodá pleti sametový finiš, zmatní ji a sjednotí. Samozřejmostí je již dnes UV ochrana – to je také zásada, kterou přizvukujeme. Pudr bez SPF si ani nekupujte. Při mastné či smíšené kůži můžete také vyzkoušet fixační pudr, který můžete použít jako finiš na make-up a pudr krycí, případně jej použít sólo.

Normální pokožka s mírně unaveným vzhledem
Hledejte pudr s rozjasňujícím efektem. Pleť sice zmatní a zakryje drobné nedokonalosti. Díky obsahu jemných světlo odrážejících částeček však dokáže pokožce dodat zároveň jas a tím pádem i zdravý vzhled.

Pokožka bez nutnosti krytí
Máte dvě možnosti – bez pudru nebo s ním. Pokud si však vyberete druhou možnost, nemusí to dopadnout výraznou vrstvou krycího produktu na tváři. Na pokožku bez zjevných nedokonalostí, zdravou a pravidelně ošetřovanou, je ideální používat transparentní pudr. Ten eliminuje drobné známky lesku během dne, přičemž zároveň udrží jednolitý pleťový tón a zdravý vzhled kůže. I při transparentním pudru však platí, že jej musíte dobře „zapracovat“ do pokožky. Jinak se může stát, že budete mít na pleti fleky bílého prášku. To určitě nechcete.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články