Neděle, 14 července, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeRodinaVíte, že smysl pro humor se objevuje u miminek velmi brzy? Budete...

Víte, že smysl pro humor se objevuje u miminek velmi brzy? Budete překvapeni, kdy už dítě rozumí vašemu humoru

Tušíte, odkdy se miminka umí smát a chápou náš humor?
Dětičky se už od miminkovského období velmi rádi smějí. Stačí jim dát pár podnětů na to, aby se rozesmáli a těšili se z takových drobných pěkných momentů. Podle odborníků to ale není žádným překvapením. Smysl pro humor jim totiž vzniká již ve velmi raném věku.

Již měsíční dítě rozumí vašemu humoru
Dětský smích je nakažlivý a milují ho všichni rodiče. Vědci z Univerzity v Bristolu se snažili vyřešit záhadu o tom, odkdy začínají drobečci vnímat humor. Jejich výsledky jsou pro mnohé jistě překvapivé. Děťátko si totiž formuje svůj vlastní smysl pro humor už od čtyř týdnů.

Dokázaly to výsledky pozorování 671 miminek, které byly ve věku 0 až 47 měsíců. Miminka už v tomto období vyhledávají možnost, aby se mohla smát. Líbí se jim, když jim dospělí věnují takovou pozornost a snaží se na to reagovat smíchem, aby je v tom povzbudili. Dokonce si sami vybírají, jaký typ žertovných situací se jim líbí a už od tohoto útlého věku pracují na tom, aby si vytvořili svůj vlastní smysl pro humor a takové situace.

Rozeznávají 20 druhů humoru
Překvapivé také je, že dětičky začínají už takhle brzy vnímat rozdíly mezi vtipy. I díky tomu se jim formuje jejich vztah k humoru. Už kolem prvního měsíce dokážou postupně rozeznávat až dvacet stylů žertování. Líbí se jim lechtání, opakované vyrábění vtipných situací, velkou oblibu mají také v dělání různých opiček a zaručený smích jim vyvolá skrývání a odhalování zpoza nějakých předmětů.

Postupně si tak vytvářejí seznam takových situací, které je nejvíce baví. Díky tomu je pak můžete vytáhnout iv kritických momentech, kdy kvůli něčemu srdceryvně pláčou. Často ihned změní své myšlenky a slzy vystřídá velký smích.

Vlastní legraci začínají dělat kolem 11. měsíce
Další velký zlom přichází v období kolem 11. měsíce. Tehdy se děťátko nejen že směje nad různými žertíky, už se snaží takové vtipné situace i vytvářet. Dělá to velmi jednoduchým způsobem – kopírováním svého okolí. Dobře vědí, že co je zabaví během dne a totéž budou zkoušet i na vás.

Často to udělají hodinu až tři poté, co to zabavilo je. Potom jsou si už v tomto směru jistější a stále více začínají tyto triky zkoušet v situacích, které jim právě vyhovují. Kolem jednoho roku změní styl humoru. Nyní se více než na verbálních věcech zasmějí nad fyzickými triky. Takže je více baví vtipné tváře a kuriózní objekty jako šaškování rodičů.

Pomáhá mu to poznávat svět
Humor a vtipy jsou pro miminko dalšími důležitými podněty v jejich životě. I pomocí nich se jim daří poznávat svět kolem sebe. Dětičky sledují, jak to vnímají dospělí a jak to dokáže často změnit atmosféru. Proto s přibývajícím věkem začínají dělat stále více vtipných situací a později na sebe takto strhají pozornost. Děti jsou vnímavé a vidí, že když jste také měli špatný den a oni pro vás udělají takové vtipné divadélko, hned se usmějete a cítíte se úplně jinak.

Mluvte mu, dělejte opičky nebo se jen smějte
Díky tomuto poznatku se humor stává jedním z prvních způsobů komunikace. Dejte si proto záležet, abyste jej používali stejně intenzivně jako ostatní způsoby mluvení. Rozesmívejte je, dělejte na nich opičky nebo sledujte, co jim vyvolá největší radost. I takovýmto způsobem si mezi sebou budujete krásný vztah a budete si stále bližší.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články