Úterý, 25 června, 2024
- Komerční sdělení -magazin
HomeRady a NávodyPlazmová svářečka: Univerzální využití díky plazmě

Plazmová svářečka: Univerzální využití díky plazmě

Plazma je s oblibou využívána pro řezání materiálů, zejména kovů a různých plechů. Plazmové řezací stroje mohou být kombinované, v takovém případě nabídnou možnosti také pro svařování materiálů.

Plazmová svářečka

Pro řezání plazmou je využívána plazmová řezačka, setkat se však můžete i s označením plazmová svářečka. Zdroje totiž mnohdy nabízí řešení pro dělení i svařování materiálů. Jde o univerzální zařízení, které najde využití v různých oblastech. Mezi hlavní výhody patří rychlost dělení materiálu a také vysoká přesnost a kvalita řezu. Další výhodou jsou pak kompaktní rozměry stroje a nízká hmotnost. Nejenže se tak hodí do dílny, ale můžete ho kdykoliv vzít s sebou dle potřeby.

Zdroj vzduchu

Plazmové řezací stroje potřebují pouze elektřinu a stlačený vzduch. Nemusíte kupovat speciální plyny, můžete tak ušetřit za provozní náklady. Některé modely jsou vybaveny zabudovaným kompresorem. Nemusíte si tak ani dělat starosti s vlastním zdrojem vzduchu. Vyplatí se zvolit také kombinovanou jednotku pro odloučení vlhkosti a olejových par ze vzduchu. Právě ty totiž způsobují znečištění plazmového hořáku, čímž se snižuje jeho životnost. Čistota přiváděného vzduchu je velmi důležitá.

Plasmová svářečka

Vzhledem k tomu, že plasmová svářečka umožní dělení i svařování materiálů, při správném výběru získáte výkonné multifunkční zařízení. Zatímco pro řezání je využívána plazma, pro svařování je volena spíše jiná metoda. Svařování plazmou je totiž vhodné pouze ve specifických případech a je nákladné. Ovšem moderní svářečky nabízí různé metody svařování, přičemž v případě potřeby umožní i dělení materiálů.

Plazmová svářečka kombinuje moderní technologie, díky čemuž má široké využití. Nabízí přitom kvalitní výsledky a snadné použití, pro kutily i profesionály.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články